Warning: Use of undefined constant zlib - assumed 'zlib' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/zm003200/_sub/ex-bodim/inc/hpage.inc on line 114
Ex-Bodim - Procesy odpylania - Filtry do pyłów włóknistych
Produkty i technologie

Zamknij Kabiny i suszarki malarskie

Zamknij Procesy odpylania

Zamknij Transport pneumatyczny odpadow

Zamknij Instalacje wentylacyjne

Zamknij Komfort klimatyczny

Zamknij Magazynowanie odpadów drzewnych

Zamknij Filtracja sprężonego powietrza

Zamknij Oczyszczanie spalin

Zamknij Układy sterowania

Cennik

Zamknij Filtry

Zamknij Wentylatory

Zamknij Silosy

Zamknij Urządzenia

Wyszukaj na stronieLicznik

 59466 odwiedzający

 1 odwiedzających online

Procesy odpylania - Filtry do pyłów włóknistych
FILTRY DLA PYŁÓW WŁÓKNISTYCH
Filtry posiadają strukturę modułową, jako wkłady filtracyjne zastosowano rękawy filtracyjne SUPERBAG, regenerowane wstecznym przepływem powietrza. Rękaw filtracyjny jest najlepszym typem wkładu filtracyjnego, stanowiącym „serce” każdego systemu filtracji. Musi podołać dużym obciążeniom i zapewnić skuteczne filtrowanie przy jednoczesnym przepływie czystego powietrza z możliwie najmniejszym oporem przy możliwie najmniejszym zużyciu energii – także po wielu tysiącach godzin pracy.

Efektywność i niskie zużycie energii – rękaw filtracyjny SUPERBAG jest wyprodukowanym i opatentowanym przez firmę NORDFAB A/S produktem, wykonanym z mocnego materiału poliestrowego. Opatentowana metoda przędzalniczo-tkacka o formie spiralnej, nadaje rękawowi powierzchnię, która stwarza możliwości dla większych obciążeń filtracji niż przy tradycyjnych rękawach filtracyjnych. Jednocześnie osiąga się efektywne filtrowanie wgłębne o bardzo wysokim stopniu filtracji a także bardzo mały spadek ciśnienia (200 Pa), co zapewnia bardzo niskie zużycie energii.

Moc i wytrzymałość – opisana powyżej opatentowana metoda produkcji oznacza, że rękaw SUPERBAG nie posiada słabych złączy jak np. podłużnych szwów lub spawów. Wzmocniony włóknami poliestrowymi zapewnia ciągłą wysoką efektywność i sprawność nawet po długim okresie pracy. Specjalny kształt rękawów filtracyjnych umożliwia jednocześnie ich łatwe i delikatne czyszczenie.


15.jpg
Foto.1
Właściwości antystatyczne – spiralnie wszyte włókna węglowe powodują, że rękaw SUPERBAG jest bardziej antystatyczny (zarówno na powierzchni jak i w głębi) niż inne rękawy, wykonane z tradycyjnych materiałów filtracyjnych. Właściwość ta umożliwia skuteczne czyszczenie, ponieważ drobne cząstki pyłów ulegają rozładowaniu elektrycznemu, powodującego łatwość oderwania się pyłu od podłoża oraz redukując ryzyko pożaru lub eksplozji.
Czyszczenie rękawów SUPERBAG możliwe jest podczas pracy filtra, za pomocą „przeciwprądowego” strumienia powietrza przedmuchiwanego przez rękaw za pomocą wentylatora regeneracji, zainstalowanego w kanale wylotu odpylonego powietrza
z danego modułu filtra (patrz foto nr 1).
Każdy moduł filtracyjny posiada wentylator regeneracyjny montowany bezpośrednio w wylocie oczyszczonego powietrza
z modułu filtracyjnego, regenerujący rękawy przez wsteczny przedmuch czystym powietrzem w zadanych odstępach czasu (standardowo 3 do 5 sek co ok. 10 minut), zarówno podczas pracy filtra, jak i po jego zatrzymaniu. Wentylator osiowy do regeneracji posiada moc silnika 1,1 kW lub 2,2 kW. Ponieważ opór hydrauliczny rękawów wynosi 200 Pa, przepływający przez nie strumień „wstecznego” powietrza nie musi posiadać większego sprężu niż  ok. 250 Pa, co w połączeniu z łatwością wyciągania cząstek pyłów z powierzchni włókniny gwarantuje pełne oczyszczenie powierzchni filtracyjnej.

UWAGA: - w przypadku zastosowania filtra o największej różnicy oporów przepływu powietrza w stosunku do opisywanych powyżej (różnica może dochodzić do 800 Pa), moc pobierana  do pokonania  w/w różnicy oporów  dla ilości odpylanego powietrza na przykład 50 000 m3/h, przy zastosowaniu wentylatora o sprawności 85% wynosi ok. 13,1 kW/h. W skali roku, przy założeniu pracy na dwie zmiany, koszt tej zmarnowanej energii wynosi ok. 19 600 PLN.


Data utworzenia: 20/12/2008 @ 10:37
Ostatnie zmiany: 23/01/2009 @ 02:49
Kategoria : Procesy odpylania
Strona czytana 805 razy

 
KONTAKT I ADRES POCZTOWY FIRMY EX-BODIM

 
                                   
TELEFON / FAX:   (032) 218 61 89

Kom.:                    +48 602 317 438

 

 
^ Góra ^