Warning: Use of undefined constant zlib - assumed 'zlib' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/zm003200/_sub/ex-bodim/inc/hpage.inc on line 114
Ex-Bodim - Instalacje wentylacyjne - Wentylatory promieniowe
Produkty i technologie

Zamknij Kabiny i suszarki malarskie

Zamknij Procesy odpylania

Zamknij Transport pneumatyczny odpadow

Zamknij Instalacje wentylacyjne

Zamknij Komfort klimatyczny

Zamknij Magazynowanie odpadów drzewnych

Zamknij Filtracja sprężonego powietrza

Zamknij Oczyszczanie spalin

Zamknij Układy sterowania

Cennik

Zamknij Filtry

Zamknij Wentylatory

Zamknij Silosy

Zamknij Urządzenia

Wyszukaj na stronieLicznik

 59305 odwiedzający

 1 odwiedzających online

Instalacje wentylacyjne - Wentylatory promieniowe
Wentylatory promieniowe jednostronnie ssące COMBIFAB – wentylatory odśrodkowe o samooczyszczających się, zamkniętych wirnikach, wykonanych z wysokiej jakości stali . Korpusy wentylatorów są malowane zazwyczaj farbami epoxydowymi lub mogą być wykonane ze stali bez potrzeby malowania (stale nierdzewne). Napędy poprzez przekładnię pasową, konfiguracja wentylatorów (patrz foto w zakładce dotyczącej transportu pneumatycznego) – silnik nad wałem wirnika z łożyskami (1) – silnik na wspólnej ramie z korpusem wentylatora (2) lub napęd bezpośredni (3). Przeznaczone do transportu powietrza o małej zawartości zanieczyszczeń (max. 5g/m3). Wydajności wentylatorów mieszczą się w granicach 700 – 140000 m3/h przy całkowitym sprężu dochodzącym do 9 700 Pa. W wentylatorach tego systemu, posiadających prawie płaską charakterystykę, osiągnięto większą sprawność (do 86%) niż w tradycyjnych wentylatorach, co umożliwia oszczędność energii do 30% podczas zmniejszania ilości przesyłanego powietrza. Poziom hałasu wentylatorów bez obudów dźwiękochłonnych nie przekracza 85 dB(A), zastosowanie obudów powoduje obniżenie poziomu hałasu o 15-20 dB(A).

Wentylatory promieniowe dwustronnie ssące HRZ – znajdują zastosowanie w urządzeniach chłodniczych i klimatyzacyjnych, suszarniach, centralach wentylacyjnych, procesach technologicznych do transportu gazów.
Wentylatory promieniowe dwustronnie ssące są przystosowane do napędu pasowego. Przeznaczone do transportu czystego, nie agresywnego powietrza w temperaturze od –30 do +80 oC. Transport gazów wybuchowych jest zabroniony. Obudowy wentylatorów wykonane z galwanizowanej blachy stalowej. Wirniki wykonane z blachy aluminiowej, wyważane dynamicznie, przystosowane do pracy z dużą prędkością obrotową. Konstrukcja wirnika pozwala na osiągniecie maksymalnych wartości wydajności i ciśnienia przy niskim zapotrzebowaniu na moc i niskim poziomie hałasu. Konstrukcja wlotów pozwala na lepsze ułożenie strumienia powietrza w wirnikach i podniesienia sprawności wentylatorów. Wloty wykonane są z galwanizowanej blachy stalowej. Wentylatory są dostępne w kilku wariantach: standard, kołnierz na wylocie, wsporniki montażowe (bez kołnierza), kołnierz na wylocie i wsporniki montażowe, spawana rama nośna (bez kołnierza), kołnierz na wylocie i spawana rama nośna, wzmocniona rama nośna (bez kołnierza) oraz kołnierz na wylocie i wzmocniona rama nośna. Napęd realizowany jest przez różnego rodzaju silniki w obudowie na łapach, których parametry są dobierane dla konkretnego projektu.
Wydajność w/w wentylatorów do 14 000 m3/h, spręż całkowity do 3 000 Pa.


Data utworzenia: 23/12/2008 @ 00:30
Ostatnie zmiany: 20/01/2009 @ 01:41
Kategoria : Instalacje wentylacyjne
Strona czytana 724 razy


Wersja do druku Wersja do druku

 
KONTAKT I ADRES POCZTOWY FIRMY EX-BODIM

 
                                   
TELEFON / FAX:   (032) 218 61 89

Kom.:                    +48 602 317 438

 

 
^ Góra ^